Zelf ben ik altijd onder de indruk van de enorme hoeveelheid plastic die we verzamelen in een week tijd. Het scheiden van het afval is niet alleen goed voor het milieu, maar ook voor de portemonnee. Glas, papier, plastic en groen afval worden tenslotte gratis ingezameld. Dat geldt ook voor luiers en incontinentiemateriaal. Allemaal afval dat weer kan worden omgezet naar nieuwe grondstoffen. Goed afval scheiden loont dus!

En wist je dat we in Overbetuwe ook drie Repaircafés hebben? Deze repaircafés zitten in Elst, Randwijk en Zetten. Hier repareren vrijwilligers allerlei elektrische apparaten, maar ze doen ook verstelwerk aan kleding. Meer informatie kan je vinden op de website: www.repaircafe.org.

Als gemeente maken we ook werk van hergebruik. We hebben doelstellingen voor circulair bouwen en het terugdringen van afvalstromen die we niet kunnen recyclen. Een circulaire economie gericht op hergebruik wordt steeds belangrijker. Samen kunnen we hier echt het verschil maken. Help dus vooral mee om afval in onze gemeente te verminderen en er voor zorgen dat zoveel mogelijk afval weer opnieuw als grondstof wordt gebruikt.